Sohbet  
  Fıkralar  
  Şiirler  
  Burçlar  
  Güzel Sözler  
  Bize ulaşın  
Msn indir Msn Nickleri Msn Başlıkları Msn iletileri Msn Yükle
Msn indir - Messenger nedir ?

MSN Messenger, Microsoft'un 1999'dan 2005'e kadar geliştirdiği anında iletileşme servisi'dir. Şubat 2006'da Microsoft'un çevrimiçi hizmet ve yazılım dizisi Windows Live'in bir parçası olarak Windows Live Messenger olarak ismi değiştirilmiştir.

MSN Messenger bir kişi sunucusu yerine genellikle .NET Messenger Service'(sistemin çalışmasınıı sağlayan sunucu ve protokoller) olarak anılır.

Yazılımın asıl amacı anında iletileşme olsa da, artık bir tekbiçim haline gelmiş eklentileri de vardır: Sesli konuşma, ağ kamera ile sohbet (bu özellik Messenger 7.0 ile gelmiştir), dosya aktarımı, yazılımın içinde bulunan 2 kişilik oyunlar. MSN Messenger'ın rakiplerinde de olan çizgesel durumlar (smiley), çeşitli etkileşimli animasyonları ve değişik biçimdeki yazılar da desteklenmektedir.Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyon insan MSN Messenger kullanıcısıdır. Ürünün windows live mesenger olması rağmen türkiye ve diğer avrupa ülkeleri MSN denenmektedir

Windows Live Messenger ya da eski ve daha çok bilinen adıyla MSN Messenger kısaca MSN, Microsoft tarafından 2005 yılından itibaren geliştirilmeye başlanan anında mesajlaşma yazılımıdır. Eski adı MSN Messenger olan yazılım, sekizinci sürümünden itibaren Windows Live Messenger adıyla yayınlanmaktadır. Dünyada 330 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır

Geliştirilmeye başlandıktan sonra kısa sürede Microsoft'un Windows işletim sistemini de etkili bir biçimde kullanmasıyla dünyanın en çok kullanıcısı olan anında mesajlaşma sistemi konumuna yükselmiştir. Özellikle Türkiye'de son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha önce piyasa lideri olan ICQ ise şu an en büyük rakip konumundadır. Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Vista ile bütünleştirme çabaları rekabet kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle sonuçsuz kalmıştır. Fakat Windows Vista'da yazılımı indirme bağlantıları vardır ve halen bu konuda birçok dava bulunmaktadır.

(M)icro(s)oft (N)etwork ya da daha çok bilinen adıyla MSN, Microsoft'un internet tabanlı hizmetlerini yürüttüğü kurumudur. MicroSoft Network kelimelerinin kısaltılmış hâlidir. 24 Ağustos 1995 tarihinde Windows 95 işletim sistemi ile birlikte çıkmıştır. 2006 yılında MSN hizmetlerinin çoğu Windows Live bünyesine katılarak yeniden adlandırılmıştır.

İnternet servis sağlayıcısı olarak da hizmet verir. Ayrıca .NET Passport hizmetinin belkemiğidir. Google'ın arama motoru teknolojisindeki tekelini kırmak ve arama motoru piyasasından pay kapmak amacıyla MSN Search hizmeti geliştirilerek hizmete sunuldu. Arama motoru hizmetinin yanı sıra bir portal olarak haber, video, yaşam gibi çeşitli konularda gezginlerine çeşitli bilgiler sağlar.

Windows Live Messenger, en çok kullanılan anında mesajlaşma, sesli-görüntülü iletişim ve dosya transferi programlarından biri olsa da MSN Search gibi diğer hizmetler fazla tutulmamıştır.Messenger ( MSN ) - Hotmail :

MSN Hotmail, Microsoft'un internet kullanıcılarına sunduğu ücretsiz e-posta sağlayıcısı. İnternet tarayıcıları üzerinden kullanılabilmekte olan hotmail'in nispeten kolay bir arayüzü vardır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra MSN Hotmail'in yeni sürümü Windows Live Hotmail olarak değiştirildi.

Hotmail Tarihçesi :

Hotmail, 1995 yılında Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından kuruldu.

O dönemde tarayıcı üzerinden kullanılabilinen ilk e-posta programı olan hotmail 4 Temmuz 1996 tarihinde tamamen kullanılabilir hale gelmiştir.

Hotmail ismi Jack ve Sabeer yeni servislerine isim bulmaya çalıştıkları sırada HTML harflerini çağrıştırdığı için seçilmiştir.

Nitekim servisin orijinal ismi HoTMaiL'dir. Aralık 1997'de 8.5 milyon kullanıcıya sahip olan hotmail,

400 milyon Amerikan Dolarına Microsoft'a satıldı ve MSN şemsiyesine alındı.

İki yıl sonra, Şubat 1999 'da Hotmail 30.5 milyon üyeye ve 17 farklı dil desteğine sahipti.

2007'de MSN Hotmail adı altında hizmet veren servis adı Windows Live Hotmail olarak değiştirildi.

Windows Live Hotmail Microsoft'un Windows Live Grubu tarafından yaklaşık 3 yıldır Windows Live Mail adı altında geliştiriliyor ve deneme sürümü olarak seçilmiş kişilerce kullanılabiliyordu.

Windows Live Hotmail, MSN Hotmail'e göre çok daha güvenli, sade ve kullanışlıdır. Son güncellemeler ile birlikte Windows Live Hotmail 5GB Ücretsiz E-Posta kapasitesi sunuyor, Plus seçeneği ise 10GB. Hotmail, gerçekte FreeBSD işletim sistemi üzerinde çalışmaktaydı.

Yazılımın Windows'a uyarlanmasının zorluğundan dolayı bugün halen FreeBSD üzerinde çalıştığı iddia edilir.

Hotmail Hizmet :

Hotmail, şu anda 5 GB depolama alanı sunmaktadır.

Kısa zaman önceye kadar oldukça sınırlı olan(10MB) bu alanın arttırlmasında GMail ve Yahoo Mail'in kapasitelerini arttırmalarının etkisi vardır.

Hotmail, POP3 desteği barındırır, böylece Microsoft Outlook ve Mozilla Thunderbird gibi programlarla hotmail hesapları yönetilebilir. Hotmail, özellikle Microsoft'un diğer yazılımları ile tam uyumludur. M

SN Hotmail, üç ayrı pakete sahiptir

MSN Hotmail ücretsiz sürüm. 5 GB depolama alanı.
MSN Hotmail Plus yılda 19.95 USD, 10GB depolama alanı
Microsoft Office Outlook Live yılda 49.95 USD. Microsoft Office ile beraber gelmektedir.


Hotmail ( MSN ) Türkiye :

Hotmail, Windows Live Messenger'in Türkiye'de %90ın üzerinde tercih edilmesiyle doğru orantılı olarak Türkiyenin en fazla tercih edilen email sağlayıcısıdır.

Türkiye'de 17 milyondan fazla abonesi vardır.

Aralık 2004'ten beri Hotmail, Windows Live Spaces (Orijinal adı MSN Spaces) adlı bir kişisel ağ sayfası hizmeti vermektedir.

Windows Live Messenger 2009

Windows Live Messenger 2009 halen geliştirilmektedir. Başlangıçta belirlenen sürüm 9.0, daha sonra onun yerine teknik sürüm numarası 14.0, Windows Live ve Microsoft Office yazılımlarıyla düzenli birleştirilmiş oldu.

Microsoft, 20 Kasım 2007'de Microsoft Connect üyelerine Windows Live Messenger "9" deneme yazılımına katılmaları için davet yolladı; bir hafta sonra Microsoft, Beta 0 olarak bilinen ilk yayımı, Windows Live Messenger "9" deneme yazılımını karşılamayı e-postalarla gönderdi.Yapı Sürümleri

Beta 0 (Yapı 9.0.1407.1107)
Beta 1 (Yapı 14.0.3921.717)
Milestone 3 (Yapı 14.0.5027.908)
RC (Yapı 14.0.8050.1202)
2009 (Yapı 14.0.8050.1202)
2009 (Yapı 14.0.8064.206)
2009 (Yapı 14.0.8089.726)


MSN Messenger 1.0 (1.0.0863)
Ürünün ilk yayımı, 22 Temmuz 1999'da yayınlandı.

MSN Messenger 2.0 (2.0.0083)
MSN Messenger'ın bu sürümü 16 Kasım 1999 tarihinde yayınlandı.

MSN Messenger 3.0 (3.0.0080)
Bu sürüm ise 29 Mayıs 2000 tarihinde yayınlandı.

MSN Messenger 4.6
Bu sürüm de 23 Ekim 2001 tarihinde yayımlandı.

MSN Messenger 5.0
MSN Messenger 5.0 ise 24 Ekim 2002 tarihinde yayımlandı.

MSN Messenger 6.0
17 Temmuz 2003'te yayımlandı.

MSN Messenger 6.2
MSN Messenger 6.2, 22 Nisan 2004'te yayımlandı.

MSN Messenger 7.0
Bu sürüm 7 Nisan 2005 tarihinde önemli değişikliklerle yayımlandı.

MSN Messenger 7.5
MSN Messenger'ın bu sürümü 23 Ağustos 2005'te yayımlanmıştır.

MSN Messenger 7.0.0820
MSN Messenger 7.0'ın bu yenileme sürümü 12 Eylül 2007'de yayımlandı.


Kaynak : wikipedia.org/wiki/MSN_Hotmail


Değerli Site Kullanıcılarımız, Msn Kategorisindeki Diğer Msn ile ilgili Aramış Olduğunuz Sayfaları Aşağıdaki Tablolardan Seçerek Gerekli yardımı Alabilirsiniz.

Ayrıca MSN proğramınız hala yok ise aşağıdaki Msn indir yazısına tıklayıp Orjinal Msn Proğramı sahibi olabilir ve arkadaşlarınızla anında görüntülü, sesli veya yazılı sohbet edebilirsiniz.


 

MSN indir

 
 
Msn indir
Msn Başlıkları
Msn Sözleri
Msn iletileri
Msn Yazıları
 
 
 

MSN Nickleri

 
 
Msn Resimleri
ingilizce Msn Nickleri
Almanca Msn Nickleri
Fransızca Msn Nickleri
Ayrılık Nickleri
 
 
 

Messenger Nickleri

 
 
Damar Msn Nickleri
Acılı Msn Nickleri
Nefret Nickleri
Özlem Nickleri
Komik Msn Nickleri
 
Msn Bölümünün Amacı Msn ve Messenger ile Alakalı Aramalara Yardım ve Hizmet Amaçlı Yapılmıştır..

- CetSohbet.Com -

MSN - Messenger

CetSohbet.Com Sohbet - Chat ve Sohbet Odaları

   
     
  favorilerime ekle   başlangıç sayfam yap   arkadaşına öner   reklam ver  
   

Günün Sözü:

Bu sabah senin için güneşle uyandım. Yanında değilim ama sevgimi yolladım. Haydi kalk artık aç o güzel gözlerini bak sana kocaman günaydınlar yolladım. Günaydın her şeyim. - Yeni Yıl Mesajları 2015

 
 

Güzel Sözler

 
 
Anlamlı sözler
iyi Geceler Mesajları
Günaydın Mesajları
Doğum günü mesajları
Yeni Yıl Mesajları 2015
 
 
 

Cet Sohbet Bölümler

 
 
Msn indir
Şiirler
Canlı tv izle
Radyo Dinle
Güzel Resimler
 
 
 

Cetsohbet.com

 
 
Fıkralar
Kısa Güzel Sözler
Java Programı indir
mIRC Programı indir
Sitene Sohbet Ekle
 
 

Gazeteler

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Günlük Haberler

 
 
Arkadaşlık Sözleri
Aşk Sözleri
Ayrılık Sözleri
Damar Sözler
Doğru Sözler
Duygusal Sözler
 
 
 

Burçlar

 
 
koç
 
boğa
 
ikizler
yengeç
 
aslan
 
başak
terazi
 
akrep
 
yay
oğlak
 
kova
 
balık
 

Sohbet - Chat - Sohbet Odaları - Google Chrome

CetSohbet.Com ~ Çet Sohbet Sitesi ( Google ) Aramalarında, Sanal Sohbet Odaları - Chat ve,
cet sohbet Kategorilerine Hizmet Prensibi ile Sanal Eğlence için Kurulmuş Olan interaktif Sohbet Platformunu Simgeleyen Arkadaşlık Sitesidir!

Diğer Sitelerimiz : Sohbet Chat